O nas

Profesjonalna tresura psów w Warszawie

 

Szkoła CANISTIC powstała oficjalnie w 2008 roku, choć psi świat zgłębiałam niesamowicie wnikliwie od 2006 roku. Początkowo zafascynowana byłam szkoleniem klikerowym, jednakże z biegiem czasu zauważyłam, jak silnym narzędziem jest praca głosem i jak wielką radość mi sprawia odpowiednie wyrażenie emocji. Szkolenie psa w szkole CANISTIC to nie tresura. To wspólna praca nastawiona na szacunek zarówno do psa, jak i właściciela.

To jeden z głównych powodów,  dlaczego pracuję w małych grupach.

  • Bo cenię Wasz czas oraz odmienność każdego z psów. Ich wewnętrzne bariery i strachy, z którymi muszą się zmierzyć każdego dnia.
  • Bo uwielbiam Was poznawać, uwielbiam Was słuchać i uczyć się Waszego języka, by możliwie najlepiej przekazać Wam wiedzę szkoleniową.
  • Bo tworzę miejsce, w jakim sama uwielbiam pracować. Kameralne, pełne dobrych emocji, szczerości i otwartości.
  • Bo chcę, aby każdy z Was czuł, że to miejsce, to coś więcej niż plac szkoleniowy. To miejsce, które jest zawsze dla Was otwarte, nawet jeśli ukończyliście kurs. Bo chcę, byście czuli, że zawsze otrzymacie wsparcie.

Do czego dążę w pracy?

Do spokoju. Do zwiększania poczucia bezpieczeństwa – Waszego i Waszych psów. Każdego dnia pracuję nad tym, by stworzyć miejsce, które dalekie jest od oceniania. Od wytykania błędów, od komentarzy. Tworzę miejsce, gdzie Wasze dzieci będą mogły bezpiecznie pracować ze swoimi psami, gdzie wzmocnią łączącą ich więź i ich poczucie obowiązku będzie daleko wykraczać poza zwykłe „wyjdź z psem na spacer”.  To jest także miejsce, gdzie pracuję nie tylko nad techniką pracy z psami, ale przede wszystkim nad podejściem do psów. Gdzie ceni się odmienność, indywidualizm, gdzie szanuje się naturę psa i nie żąda więcej, niż są w stanie nam zaoferować. Gdzie pokonujemy bariery stopniowo – czasem psie, czasem ludzkie, a psie przedszkole, podstawowe posłuszeństwo czy zajęcia dla wyjątkowo aktywnych psów mają być narzędziem do pracy, a nie celem samym w sobie.

 

Zapisz

Nasi trenerzy

Dorota Jaskulska
Tresura psów Warszawa Dorota

W szkolenie psów zatopiłam się w 2006 roku, gdzie w Fundacji „Pies dla Stasia” poznałam wówczas dość nową technikę szkolenia psów z użyciem klikera. Zachwycona bezawersyjnym podejściem szkoleniowym zapragnęłam więcej i więcej i zapisałam się na kurs trenerski w fundacji Alteri szkolącej psy dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pod okiem Agnieszki Orłowskiej odkrywałam niesamowity świat psiej natury oraz różnorodnych technik szkoleniowych. Utopiłam się w tym po uszy. Od wielu lat stale doszkalam swój warsztat pod okiem polskich i zagranicznych szkoleniowców (m.in. Turid Rugaas, Alexa Capra, Sheila Harper, Vanda Gregorova, Andrzej Kłosiński, Joanna Hewelt i wielu innych), bo mój głód wiedzy rośnie z roku na rok. Jestem właścicielką psa rasy golden retriever o imieniu Amigo Misiowaty Miś, który czynnie wspierał moje działania wśród dzieci, mające na celu zwiększanie świadomości kynologicznej. Uczestniczył w zajęciach w przedszkolach z zakresu profilaktyki pogryzień i nauki psiej komunikacji oraz w czasach młodości uczestniczył w piknikach i eventach wspomagających adopcje psów. Obecnie na zasłużonej emeryturze. Włóczykij – owczarek australijski, jest tym psem, który zaprowadził mnie w świat psich sportów. Dzięki niemu nauczyłam się znajdować balans pomiędzy szalonym życiem psiego sportowca i niekłopotliwym, wyciszonym towarzyszem życia codziennego.

Ewa Kalińska

Nazywam się Ewa Kalińska i moje życie zmienił mój pies – Berek. Choć zawsze otaczały mnie psy, to jednak Berek stał się moim najwspanialszym przyjacielem i kompanem. Gdy jestem z Berkiem to czuję, że wszystko jest możliwe. Ale nie zawsze tak było, bo początki budowania naszej relacji były trudne i, tak naprawdę, to Berek zmobilizował mnie do zgłębiania psich tematów.
Ukończyłam kurs na psiego trenera u Piotra Wojtkowa, założyciela i instruktora szkoły Dogadajcie się. Cały czas rozwijam się uczęszczając w seminariach i warsztatach. Wierzę w budowanie i pielęgnowanie więzi z psem poprzez szczerą interakcję ze zwierzęciem, zaangażowanie, wyczulenie na jego potrzeby i zaufanie. Można wtedy razem przenosić góry!
Doświadczenie w pracy z psami zdobywałam na praktykach w Dogadajcie się i, przez ponad 2 lata, jako wolontariuszka w Schronisku dla Zwierząt w Krakowie. Przez rok pracowałam jako dog-walker i dog-sitter, zajmując się psami w Holandii.
Z Berkiem regularnie uczestniczymy w treningach tropienia użytkowego, co oboje uwielbiamy.

Ewa Leśniewska
Tresura psów Warszawa Ewa

Nazywam się Ewa Leśniewska, od kilku lat fotografuję zwierzaki i w ten sposób, zupełnie przypadkiem poznałam Kasię Smilgin – właścicielkę szkoły KAMIGA. Poznałyśmy się na spacerze, potem fotografowałam jej psiaki, aż w końcu trafiłam na plac szkoleniowy również w roli fotografa i tak już zostałam…

Zanim mi przeszło przez myśl bycie szkoleniowcem, to Kasia zobaczyła we mnie potencjał i zaproponowała asystowanie w zajęciach.

Łyknęłam bakcyla! Uczyłam się i uzyskałam uprawnienia Tresera Psów w Europejskim Studium Zoopsychologii Zwierząt i zostałam trenerem w Kamidze na 2 lata.

Doświadczenie i wiedza jaką zdobyłam jest bezcenna, nie ma nic wartościowszego niż praktyka u boku doświadczonego trenera i behawiorysty. Moim drugim mentorem jest Dorota Jaskulska, właścicielka szkoły CANISTIC. Mam szczęście, że zawsze mogę liczyć na pomoc obu dziewczyn, a wiadomo – co 3 głowy to nie jedna 😉

Scroll Up