Tropienie użytkowe – mantrailing

Tropienie użytkowe (mantrailing lub tracking) to forma pracy węchowej polegającej na podążaniu psa za zapachem jednego, określonego człowieka. Pies pracujący na śladzie ma potrafić wyeliminować inne zapachy i konsekwentnie koncentrować się tylko na zapachu konkretnej osoby, której właśnie szuka. Pies i jego opiekun tropią jako zespół, co pomaga budować z psem niesamowita więź. Często mantrailing jest również wykorzystywany w pracy z psami problemowymi/lękowymi.

Ewa Kalińska prowadząca zajęcia, czarodziejka mantrailingu – tak opisuje podstawowe zalety tropienia użytkowego  na swojej stronie: https://piesberek.pl/

Buduje pewność siebie u psa – pies na śladzie uczy się podejmować decyzje sam, bez pomocy opiekuna. Większość psów już na początku treningu zaczynają rozumieć, że to one tutaj wykonują najważniejszą część pracy w tym duecie – zaciekle szukają śladu, nie poddają się łatwo, chcą pracować i odnieść sukces.Tropienie bywa pomocne w terapii psów lekowych.

Wzbogaca relację z opiekunem – chociaż na śladzie jedynym zadaniem opiekuna jest nieprzeszkadzanie psu w pracy, to jednak zwierze wie, że człowiek jest na końcu linki i że bierze z nim udział w zajęciu, które jest fajne i satysfakcjonujące. Po odnalezieniu pozoranta niezwykle ważne jest nagrodzenie psa słownie i zaznaczenie, że świetnie się spisał. Niektóre psy lubią uspokajające gładzenie po klatce piersiowej, gdyż praca na śladzie bywa dla psiaka niezwykle emocjonująca.

Uczy skutecznej pracy nosem – tak naprawdę to może być plusem jak i minusem. Wszystkie psy mają świetny węch, ale tropienie użytkowe uczy psa skuteczniej korzystać z nosa. A logiczne jest, że jeśli coś ćwiczymy i zaczyna nam to coraz lepiej wychodzić, to coraz chętniej to robimy… Zwykle pies trenujący mantrailing będzie z większym zaangażowaniem używał nosa. Będzie też umiał poradzić sobie z ewentualnymi trudnościami na śladzie (także na śladzie zwierzyny) takimi jak zakręty, drogi, górki i dołki, gdzie być może pies mniej doświadczony trop by gubił. I dodatkowo, rozwiązanie tropowego rebusa da naszemu psu satysfakcje…  Psy kochają pracować nosem, a zdobywanie umiejętności tropowych daje im wiele radości. Także u psów lękowych, które realizują się w tropieniu, można pracować poprzez skupianie ich uwagi na węszeniu w sytuacjach dla nich trudnych.

ZAPISY:

Ewa Kalińska tel. 660 018 544 lub ewa@canistic.com.pl

CENA:

Karnet miesięczny – 240 złotych – cena za pojedynczy trening 60 złotych (=> 4 treningi w miesiącu)

Cena za pojedynczy trening poza karnetem – 70 złotych

*Karnet jest przypisany do psa. Pies nie może tropić więcej niż 2 razy w tygodniu.

Przewidziana liczba psów na treningu to 4. Na uczestnictwo więcej niż 4 psów musi wyrazić zgodę prowadzący.

REGULAMIN:

1. Regulamin dotyczy opłaty miesięcznej za treningi tropienia użytkowego.
2. Opłata obejmuje 4 treningi w miesiącu.
3. Wysokość opłaty to 240 złotych.
4. Płatność powinna być uregulowana do 1-go dnia każdego miesiąca.
5. Każdy uczestnik deklaruje z góry na który trening w tygodniu chce uczęszczać i tam też ma zarezerwowane miejsce.
6. Jeśli uczestnik nie może w danym tygodniu brać udziału w treningu – ma możliwość zapisania się na trening w inny dzień jeśli są wolne miejsca i odrobienia nieobecności.
7. Nieobecność na treningu nie zmniejsza opłaty.
8. O nieobecności należy powiadomić instruktora telefonicznie lub SMSem do 9:00 dnia poprzedniego przy treningu porannym i godziny 12:00 dnia poprzedniego przy treningu wieczornym gdyż czasem może to prowadzić do odwołania całego treningu.
9. Jeśli instruktor nie zostanie powiadomiony o nieobecności uczestnika w
regulaminowym momencie, trening jest zliczany z karnetu.
10. Jeśli trening zostanie odwołany przez instruktora i uczestnik nie ma możliwości odrobienia go w danym tygodniu na innym oferowanym treningu, jest mu zwracana proporcjonalna kwota z karnetu lub odliczana od następnego karnetu. Czyli przy cenie karnetu 240 złotych, jeśli trening jest odwołany i uczestnik nie może go odrobić w danym tygodniu, jest mu zwracane 60 złotych lub ta kwota jest odliczana od ceny karnetu na następny miesiąc.
11. Osoby, które przez miesiąc nie odwołają swojej obecności na zadeklarowanym treningu będą mieć prawo do niższej ceny za karnet na następny miesiąc (220zł).
12. Osoby które przez 3 miesiące odwołają swoją obecność na treningach tylko raz mają możliwość wykupienia karnetu za 200 zł.
13. Osoby, które wykupią karnet mają możliwość uczestniczenia w darmowych treningach towarzyskich, które są regularnie organizowane.
14. Cena pojedynczego treningu poza karnetem to 70 zł.

Scroll Up